همین الان تماس بگیرید ۰۲۱۶۶۸۶۶۱۴۵

بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی نوعی بالابر است که در آن از نیروی هیدرولیک استفاده می شود و دارای انواع مختلفی نیز می باشد. بالابر هیدرولیک یکی از پرفروش ترین انواع بالابر در ایران می باشد که از انواع آن می توان به بالابر هیدرولیک خانگی ، بالابر هیدرولیکی فروشگاهی ، بالابر هیدرولیکی انبار ، بالابرنفر بر ، بالابر هیدرولیک ویلچربر ، بالابر هیدرولیکی صنعتی و … اشاره کرد. بالابر هیدرولیک به دلایل مختلفی از قبیل اشغال فضای کم، هزینه بصرفه آن ، درصد خرابی پایین قطعات، امنیت خوب، نیازمند نبودن به موتورخانه و … باعث محبوبیت در بین استفاده کنندگان شده است.


بالابرهای هیدرولیک در ابتدا بیشتر در صنعت و مشاغل استفاده می شد اما امروزه از آن برای جا به جایی نفرات نیز از آن استفاده می شود. در فروشگاه ها نیز هم برای جا به جایی بار و هم جا به جایی نفر از این نوع بالابرهای هیدرولیک استفاده می شود.

در سیستم بالابر هیدرولیک از جریان سیال پرفشار در لوله ها برا انتقال قدرت استفاده می شود. دارای طراحی ساده ای می باشد زیرا از اجزای محرک کمتری در آن استفاده شده است، همین طراحی ساده باعث افزایش راندمان این محصول به نسبت دیگر سیستم های مکانیکی موجود شده است.

بالابر هیدرولیکی با روشن شدن موتور بالابر به بالا حرکت می کند و بدون روشن شدن موتور و فقط با روشن شدن شیر برقی به سمت پایین حرکت می کند. در حرکت به سمت  بالا در سیستم بالابر هیدرولیک ،با چرخش موتور ، پمپ هیدرولیک نیز به چرخش در می آید و روغن داخل مخزن به سمت جک هیدرولیک ارسال و پمپاز می کند. با بالا رفتن جک هیدورلیک بالابر های هیدرولیک نیز به حرکت در می آید و سمت بالا می رود. در حرکت به سمت پایین شیر برقی کنترل عمل را به دست گرفته و تا زمانی که برق وارد بالابر نشود اجازه تخلیه روغن را به تانک نمی دهد.

               وجود و استفاده از شلنگ های مخصوص و قابل انعطاف در بالابر های                                         هیدرولیک یکی از دلایل اصلی انعطالف پذیری بالای بالابر هیدرولیک می باشد                               و همچنین به خاطر اصطحکاک کم راندمان بالایی را ایجاد می کند.

               با توجه به وجود شیرهای اطمینان و سئوییچ های فشاری حرارتی سیستم بالابر                                      هیدرولیک داری اطمینان بسیار بالایی می باشند که در برابر حرارت های ناشی و فشارها                             دارای مقاومت بالایی بوده و این اطمینان را بوجود بیاورند.


انواع بالابر هیدرولیکی

ثبت سفارش آنلاین

✔ بالابر هیدرولیک با کابین

این نوع بالابر ها جهت داشتن امنیت بیشتر با کابین ساخته می شوند که می تواند در هزینه نهایی بالابر هیدرولیک تاثیرگذار باشد. بسته به ابعاد کابین بالابر هیدرولیک قیمت آن متفاوت خواهد بود. ظاهر بالابر هیدرولیک با کابین شبیه به آسانسور می باشد.

✔ بالابر هیدرولیکی نیم کابین

بالابر هیدرولیکی نیم کابین همان بالابر هیدرولیک معمولی می باشد با این تفاوب که یک کابین کوچک ( بدون سقف) به آن اضافه شده است. مسلما وجود همین کابین نصفه می تواند تا حدی امنیت بالابر را افزایش دهد.

✔ بالابر هیدرولیکی کفی

می توان گفت که ارزان ترین نوع بالابر هیدرولیک می باشد که بدون داشتن هیچ کابینی و بیشتر مناسب حمل بار می باشد و در انبار ها و فروشگاه ها استفاده می گردد.

✔ بالابر هیدرولیکی خانگی

بالابر هیدرولیکی خانگی یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت پارس ایمن الکترونیک می باشد که در منازل استفاده می گردد. جهت حمل افراد از طبقات مختلف از این نوع بالابر استفاده می شود.

✔ بالابر هیدرولیکی نفر بر

بالابر هیدرولیکی نفر بر مانند بالابر خانگی می باشد و نفر مخصوص جابه جایی افراد می باشد. این نوع بالابر ها معمولا دارای کابین کوچکی میباشند که بتواند میزان امنیت بالابر را افزایش دهد.

✔ بالابر هیدرولیکی فروشگاهی

بالابر هیدرولیکی فروشگاهی برای استفاده در فروشگا ها و حمل بار و کالاها استفاده می شود. از این بالابر ها همچنین برای جا به جایی نفرات در بین طبقات فروشگاه نیز استفاده می شود. قدرت و میزان تحمل بار در این نوع بالابر بسیاز زیاد می باشد.

✔ بالابر هیدرولیکی مغازه

بالابر هیدرولیکی مغازه نیز یکی از پرفروشترین بالابر های هیدرولیکی می باشد که مخصوص استفاده در مغازه ها می باشد که می تواند با توجه به ابعاد محل اجرا در ابعاد مختلف ساخته شود و به حمل بار و اجناس مغازه بسیار کمک می کند.

✔ بالابر هیدرولیکی ویلچر بر

بالابر هیدرولیکی ویلچر بر برای حمل معلولین معمولا مورد استفاده قرار می گیرد. معمولین با استفاده از ویلچر می توانند از این بالابر برای حمل و نقل بین طبقات استفاده نمایند.

✔ بالابر هیدرولیکی متحرک

بالابر هیدرولیکی متحرک با داشتن چرخ در زیر خود قابلیت جابه جایی را دارند. از این نوع بالابرها معمولا در کارخانه جات استفاده می شود. قیمت این نوع بالابرها با توجه به ارتفاع آن متفاوت خواهد بود.


کاربردهای بالابر هیدرولیکی:

بالابر هیدرولیکی به 2 دسته کلی بالابر هیدرولیکی نفربر و بالابر هیدرولیک باربر تقسیم می شوند که در صنعت یا ساختمان استفاده می شوند. در صنعت مانند استفاده در کارخانجات، فروشگاه ها و مغازه ها ، انبارها و … ، در ساختمان نیز برای ساختمان ها و منازلی که امکان ساخت آسانسور با توجه به فضای آنجا نیست استفاده می شوند.

از دیگر کاربردها بالابر هیدرولیکی:

 • ✔ مناسب جهت حمل کالاها و بارها در فروشگاه ها
 • ✔ نیاز به حداقل فضا، عمق چاله و اورهد
 • ✔ مناسب برای حمل نفر در منازل
 • ✔ قابلیت اجرا با برق تک فاز و 3 فاز
 • ✔ حداقل میزان عملیات تخریبی
 • ✔ نیاز کم به سرویس و نگهداری
 • ✔ هزینه تعمیرات پایی


مزیت های بالابر هیدرولیک و دلایل برتری آن :  • ✔ انعطاف پذیری
  • ✔ ضریب اطمینان و امنیت بال
  • ✔ قابلیت افزایش نیرو و قدرت در حین انتقال
  • ✔ ضریب اطمینان و امنیت بال
  • ✔ طراحی ساده
  • ✔ دقت کنترل
  • ✔ در خانه هایی که ساختشان قدیمی است که امکان ساخت و راه اندازی آسانسور در آنها وجود ندارد و افراد مسن با توجه به مشکلات استخوانی برایشان سخت است بالا رفتن از پله ها استفاده از بالابر هیدرولیک بسیار امکان پذیر تر و به صرفه تر است.
  • ✔ تغییر خانه بسیار هزینه بر تر و سخت از نصب یک بالابر هیدرولیک است.
  • ✔ از نظر قیمتی نیز قیمت بالابر هیدرولیک بسیار ارزان تر از آسانسور می باشد، مخصوصا اگر بالابر بدون کابین یا نیم کابین باشد.
  • ✔ زمان ساخت و راه اندازی بالابر هیدرولیک کمتر و سریع تر از ساخت و راه اندازی آسانسور می باشد

  شرکت بامبین با هدف پژوهشهای صنعتی در زمینه های مکانیک الکترونیک و رباتیک با اخذ پروانه از پارک علم و فناوری و معاونت علمی و پژوهشی ریاست جمهوری فعالیت خور را آغاز نموده است.محصولاتی که تولید خود شرکت می‌باشند ، قابلیت سفارشی سازی با توجه به نیاز شما وجود دارد. شرکت بامبین این آمادگی را دار که در زمینه های بالابر ، راهبند انواع خدمات و مشاوره را ارئه دهد.